PODIJELI

Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine je savladala Francusku na gostovanju u Romorantinu rezultatom 2:0 u prvom kolu grupe 5 elitnog kruga kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Na samom početku naša reprezentacija je nekoliko puta zaprijetila u prvih deset minuta, a onda su Francuzi uspostavili totalnu terensku dominaciju.

U 21. minuti napadač PSG-a Diaby je šutirao, a Marković je odlično odbranio. Pred kraj prvog poluvremena naša selekcija je imala dvije prilike od kojih je jednu pretvorila u pogodak.

Najprije je u 38. minuti Stanić šutirao, a golman Francuske Maisonnial je odbio loptu u korner. Dvije minute kasnije Ermedin Demirović nakon duge lopte koristi grešku štopera Francuske Dangera i Upamecana i golmana Maisonniala i šalje loptu u prazan gol za vodstvo BiH od 1:0.

I u drugom poluvremenu Francuzi su dominirali, a naša reprezentacija se skoncentrisala na kontranapade. U 51. minuti Cognat je pokušao ugroziti naš gol, ali nije bio precizan.

U 67. minuti Diaby je šutirao iskosa sa lijeve strane, ali Marković sjajnom intervencijom izbacuje loptu u korner. Golman naše selekcije još jednom je bio siguran pet minuta kasnije nakon Boutobbinog udarca.

U 79. minuti nakon kontranapada Hadžić je mogao i udvostručiti prednost naše selekcije, no šutirao je preko gola. Tri minute prije kraja meča Janvier je šutirao snažno, ali je Marković još jednom bio siguran. U posljednjoj minuti Marković je još jednom spasio našu mrežu intervencijom nakon Boutobbinog šuta.

Sve te promašaje kaznio je Marijan Ćavar pogotkom u 90+3. minuti susreta za veliki trijumf naše reprezentacije rezultatom 2:0.

Naša selekcija je ovom pobjedom napravila veliku senzaciju i korak ka plasmanu na Evropsko prvenstvo, na koje će otići samo prvoplasirana ekipa.

U drugom susretu grupe 5 večeras u 19 sati će se sastati Izrael i Bugarska.