PODIJELI
Britain Football Soccer - West Bromwich Albion v Chelsea - Premier League - The Hawthorns - 12/5/17 Chelsea celebrate winning the Premier League title Action Images via Reuters / Carl Recine Livepic EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 45 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. Please contact your account representative for further details. - RTS16F59

Fudbaleri Chelsea sinoć su i matematički postali prvaci Engleske nakon što su s 1:0 slavili u gostima kod West Bromwich Albiona.

Klub našeg reprezentativnog čuvara mreže do pobjede je stigao zahvaljujući pogotku Batshuayija u 82. minuti susreta.

Belgijski napadač koji se nije pretjerano naigrao ove sezone u igru je ušao u 76. minuti, a njegov gol Plavcima je donio šampionsku titulu.

Za klub sa Stamford Bridgea ovo je ukupno šesti naslov prvaka Engleske, do kojeg su stigli sasvim zasluženo, s obzirom na to da su tokom većeg dijela sezone držali prvo mjesto.

Nažalost po bh. reprezentativca Asmira Begovića, on u ovoj sezoni nije upisao dovoljan broj nastupa kako bi dobio šampionsku medalju.